Vsaka mamica si po porodu želi, da diastaza ni nastala, da se lahko čim prej vrne nazaj na svoj življenjski ritem. Predvsem pa zaradi tega, da lahko zopet dobi nazaj svoje telo. Vendar to ni vedno tako lahko. Prva stvar, ki se mora upoštevati, je ta, da mora telo po porodu kar nekaj časa počivati. Običajno je to od šest tednov do treh mesecev. Ko pa telo začuti, da si je dovolj spočilo, pa je treba najprej preveriti, ali je diastaza nastala ali ne.
Test je zelo preprost. V ležečem položaju na hrbtu s pokrčenimi nogami, dvignjenimi rameni in glavo se s prsti (kazalec in sredinec) pod popkom preizkusi, če se čuti razmak. Če do razmaka ne pride, potem diastaza ni nastala, če pa je prišlo do razmaka, pa žal je. V primeru, da do razmaka ni prišlo, se lahko vadba brez ovir začne. Če pa je bil razmak je treba poiskati strokovno pomoč. Če je diastaza, je namreč treba na vadbo k nekomu, ki ve kaj dela, da ne pride do še večje škode. Tudi v primeru, da diastaza ni nastala, je treba razumeti, da je telo še vedno v obdobju okrevanja in je bolje izvajati lažje vadbe, kot so joga ali druge umirjene vadbe.
Telo se bo zagotovo kmalu vrnilo nazaj na prave smernice z vztrajnostjo in potrpežljivosti vendar ne čez noč. Kljub temu da so na začetku priporočljive bolj umirjene vadbe, še ne pomeni, da bo to tudi vse, kar bo telo zmoglo kasneje. Nekaj časa bo zagotovo preteklo, da bo telo prišlo nazaj v formo, ampak, ko bo vsaka vadba vedno lažja.
Nekatere mamice so bile po porodu izjemno aktivne že po nekaj mesecih, spet druge komaj po kakšnem letu. Odvisno je tudi od tega, v kakšni formi je bilo telo v začetku nosečnosti in kaj se je med nosečnostjo dogajalo. V vsakem primeru je pa diastaza ozdravljiva in ne glede na to, ali nastane ali ne, bo tudi v takem primeru telo kmalu polno aktivno.